Sport

Zapojením dětí do sportu je významným integračním prvkem.  Jsme přesvědčeni, že přímý kontakt dětí s  dětmi mimo naše zařízení na sportovním kolbišti posílí jejich sebevědomí, vytváří jim rovné podmínky, pomáhá jim v komunikaci s okolím a navazování kamarádských vztahů, naučí je toleranci, úctě a respektu, naučí je systematické práci, děti si uvědomí, že nic není zadarmo a usnadní jim orientaci v běžném denním životě.

Dnešní mládež žije nesmírně pasivně, zoufale jim schází pohyb. Aktivní sport je jen velmi málo přitahuje, téměř vše hrají na počítači a těch lákadel, která je odvádějí od aktivního způsobu života, od sportování, je hrozně moc.

Co ale dělat s dětmi, které tradiční sportovní disciplíny nebaví? S tímto fenoménem doby se v naší instituci dokonale vypořádal učitel tělocviku a trenér v jedné osobě. Postupně přenesl na žáky filosofii, že ve sportu nejde pouze a jen o sportovní výsledky, ale je v něm možno nalézt i zábavu, či navázat nejedno přátelství a přivedl žáky ke královně sportů, atletice.

Je to krásný, ale náročný sport a je sportem individuálním, v němž je výkonnost závodníka a správná technika rozhodující. Tréninky jsou zaměřeny na rozvoj obratnosti, síly, vytrvalosti a rychlosti, v souladu s výukou základních atletických disciplín. 

Pravidelná příprava a systematické vedení trenérem přináší své ovoce. Naši sportovci se pravidelně účastní sportovních soutěží havířovských škol, oblastních a krajských přeborů, probojovali se na mistrovství republiky. Ve skoku do výšky, ve skoku o tyči a ve víceboji obsazují na atletických mítincích přední místa a domů vozí cenné kovy.  Královna sportů, atletika, má v našem Dětském domově se školou dlouholetou tradici a je mezi našimi žáky velmi oblíbená. Bez nadsázky lze říci, že se již jedná o výkonnostní sport, který v našich podmínkách významným způsobem podporuje integraci dětí.


« Předchozí 1 2 3 Další »

< <     2/2023     > >
NePoÚtStČtSo
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28