Sport

Zapojením dětí do sportu je významným integračním prvkem.  Jsme přesvědčeni, že přímý kontakt dětí s  dětmi mimo naše zařízení na sportovním kolbišti posílí jejich sebevědomí, vytváří jim rovné podmínky, pomáhá jim v komunikaci s okolím a navazování kamarádských vztahů, naučí je toleranci, úctě a respektu, naučí je systematické práci, děti si uvědomí, že nic není zadarmo a usnadní jim orientaci v běžném denním životě.

Dnešní mládež žije nesmírně pasivně, zoufale jim schází pohyb. Aktivní sport je jen velmi málo přitahuje, téměř vše hrají na počítači a těch lákadel, která je odvádějí od aktivního způsobu života, od sportování, je hrozně moc.

Co ale dělat s dětmi, které tradiční sportovní disciplíny nebaví? S tímto fenoménem doby se v naší instituci dokonale vypořádal učitel tělocviku a trenér v jedné osobě. Postupně přenesl na žáky filosofii, že ve sportu nejde pouze a jen o sportovní výsledky, ale je v něm možno nalézt i zábavu, či navázat nejedno přátelství a přivedl žáky ke královně sportů, atletice.

Je to krásný, ale náročný sport a je sportem individuálním, v němž je výkonnost závodníka a správná technika rozhodující. Tréninky jsou zaměřeny na rozvoj obratnosti, síly, vytrvalosti a rychlosti, v souladu s výukou základních atletických disciplín. 

Pravidelná příprava a systematické vedení trenérem přináší své ovoce. Naši sportovci se pravidelně účastní sportovních soutěží havířovských škol, oblastních a krajských přeborů, probojovali se na mistrovství republiky. Ve skoku do výšky, ve skoku o tyči a ve víceboji obsazují na atletických mítincích přední místa a domů vozí cenné kovy.  Královna sportů, atletika, má v našem Dětském domově se školou dlouholetou tradici a je mezi našimi žáky velmi oblíbená. Bez nadsázky lze říci, že se již jedná o výkonnostní sport, který v našich podmínkách významným způsobem podporuje integraci dětí.


2.1.2021 První letos

 Hned první sobotu v novém roce jsme vyrazili na kopce. Vyjeli jsme jen kousek za humna a vyšlápli jsme si z Komorní Lhotky na Prašivou a Kotař. Počasí nám přálo, na zledovatělých cestičkách se nikomu nic nestalo, takže dnešní den byl jaksepatří užasný. 


 
více informací

6.12.2020 Opékání na Prašivé

Dnešní neděli jsme se vydali na pohodový výšlap na Prašivou. Tento blízký kopec je vždy ideálním místem na lehkou procházku. Dnes jsme si ke všemu i opekli párky na ohni, takže den neměl chybu.


 
více informací

21.11.2020 Mrazivá krása na Ostrém

 Sobota a výlet do hor k sobě patří jako k velbloudovi hrby. Tu dnešní jsme vyrazili na Ostrý. Bylo nádherné počasí, mrazivo, slunečno a výhledy až na Fatry a Tatry. 


 
více informací

31.10.2020 Mlha na Čantoryji

 Ani dnes jsme nzaháleli a pracovali na kondici. Cílem dnešního výšlapu byla Velká Čantoryje ve Slezských Beskydech na česko-polské hranici. Opět se jednalo o rychlovýšlap, jinými slovy za hodinku jsme byli z Nýdku u chaty na Čantoryji. Kluci jsou vyšlap od výšlapu lepší a zdatnější. 
více informací

31.10.2020 Halloweenské tvoření

 Poslední říjnový den jsme si tradičně vytvořili pár ozdob a ozdobili jednoho chlapce...


 
více informací

30.10.2020 Rychlovka na Ondřejníku

 Páteční odpoledne jsme se rozhodli netrávit v domově, nýbrž v přírodě. Vyrazili jsme tedy na rychlovýšlap do Frýdlantu nad Ostravicí, ze kterého jsme doslova vyběhli na Ondřejník. Pár kapek nás nemohlo rozhodit a po necelých dvou hodinách jsme jeli zpět. Práce na zvyšování fyzické kondice nám jde pěkně od ruky a na klucích je vidět značný posun a zlepšení.  

 
více informací

24.10.2020 Upršený Javorový

 I když od rána pršelo, nám to nevadilo. Nejsme přeci z cukru. Ihned po snídani jsme vyrazili do třinecké Tyry a odtud po silnici na Javorový. Počasí nám vyloženě nepřálo, ale to nás nemohlo zastavit a po hodince svižné chůze jsme stanuli pod vysílačem u chaty na Javorovém. Vydatně jsme posvačili a vydali se zpět. Cestou zpět přestalo pršet a po návratu do domova již krásně svítilo sluníčko.

 
více informací

10.10.2020 Výšlap na Velký javorník

 Výšlap na Velký Javorník jsme začali v malebném Frenštátě pod Radhoštěm a poklidným tempem jsme přes místní část Horečky došli pod Velký Javorník. Závěrečný výšlap na tento kopec je vcelku výživný a proto prověřil fyzickou kondici chlapců. Zatímco u jedněch je na vysoké úrovni, u jiných je velmi chabá. Máme na čem pracovat. Cestu zpět jsme zvolili jinudy, ovšem došli jsme přesně zpět na stejné místo ve Frenštátě. Počasí nám přálo, takže celý výlet se opravdu vyvedl.


 

 
 
více informací

19.9.2020 Výplaz na Lysou

 Dnešní krásnou sobotu jsme vyrazili na nejvyšší horu našich milovaných Beskyd. Cesta na Lysou byla skvělá, i když to našim chlapcům tentokráte trvalo o něco déle. Vyrazili jsme z Krásné, jednou z nejhezčích cest na královnu Beskyd. Na vrcholu jsme si dali výbornou polévku a stejnou cestou jsme se vydali zpět k autu. 


 
více informací

27.7.2020 Turistika v okolí Kolnovic

 Náš letošní druhý prázdninový pobyt se odehrál v Kolnovicích v podhůří Jeseníků. Turistika, cyklistika, koupání, sběr lesních plodů a ta správná prázdninová pohoda nás provázela celým slunečným týdnem na konci července.
 
více informací

6.7.2020 Vodácko poznávací pobyt Plumlov

Letošní první prázdninový pobyt jsme prožili v blízkosti plumlovské přehrady v kempu v Mostkovicích nedaleko Prostějova. Vše klaplo na výbornou od ubytování v hezkém kempu, přes koupání a jízdu na raftu po přehradě, až po návštěvu olomoucké ZOO a pohádkového zámku Bouzov.více informací

16.5.2020 Výšlap na Ostrý

Dnes jsme se vydali na krátkou túru na horu Ostrý poblíž Třince. Počasí nám přálo, takže se nám výšlap nadmíru vyvedl. Cestou jsme hráli nejrůznější hry, nahoře vydatně posvačili a cesta zpět utekla jako voda.

více informací

31.3.2020 Netradiční disciplíny

Školu nám zavřeli, tak jsme sportovali
Celý březen jsme si vyplnili netradičními sportovními disciplínami, např: jízda zručnosti na koloběžce a na kole, hod granátem na cíl, jízda v kolečku, farratový závod, tažení vozu Chevrolet Aveo, různé týmovky a mnoho dalších.Užili jsme si spousty legrace :-)
 
...ale někdy to malinko drhlo :-)
________________________________________________________________

A když nám počasí nepřálo, sportovali jsme v tělocvičně. Při zdolávání některých překážek jsme se pořádně zadýchali :-)
autor: av


více informací

19.6.2018 Volejbal

 
 více informací

< <     2/2023     > >
NePoÚtStČtSo
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28