Integrační programy

„ Adam“

Chlapci z DDŠ v Těrlicku v rámci svého volného času pomáhají v občanském sdružení Adam, které působí na území města Havířova s nácviky sociálních dovedností u dětí s autismem. Chlapci ukazují těmto dětem, jak správně hrát fotbal, jak se správně seznamovat, jak správně vést rozhovor. 

Přítomnost chlapců umožňuje rodičům dětí s autismem, v klidu a pohodě vychutnat si čaj či kávu, zatím co si jejich děti si hrají v herně nebo na zahradě se svými kamarády z domova v Těrlicku. 


„Hraběcí čtyřka“

Cílem „Hraběcí čtyřky“ je seznámení chlapců a konfrontace s každodenními starostmi, kterým jsou tělesně postižení vystaveni.

Zpravidla se jedná o čtyři chlapce, kteří 1 x měsíčně, odjíždějí s psychologem DDŠ do ústavu v Hrabyni, kde na ně čekají čtyři vybraní obyvatelé s různým tělesným postižením.

Všech osm účastníků psychoterapeutické komunity má „svůj“ problém, které vzájemně konfrontují v diskusích ve dvojicích chlapec – tělesně postižený, později celá skupina pod vedením psychologa DDŠ. Komunikace ve dvojicích probíhá zpravidla při procházkách chlapců s obyvatelem v areálu ústavu, skupinová část probíhá v čítárně v rámci her. Pro společné chvíle připravili uživatelé ústavu soutěž v lukostřelbě a stolních hrách, exkursi ústavu a chráněných dílen.

Chlapci z Těrlicka každoročně pomáhají při organizaci Her tělesně postižených v Hrabyni.


Spolupráce s mateřskými a základními školami

Již řadu let spolupracujeme s dětmi v předškolních zařízeních. Připravujeme pro ně  zábavná sportovní dopoledne, soutěže a hry, pomáháme s drobnými opravami hraček a především s údržbou školní zahrady. Každoročně zveme děti na naši Vánoční besídku. Pro děti jsme se stali kamarády, pro paní učitelky partnery v organizování aktivit.

Základem spolupráce se základními školami je příprava sportovních soutěží a pořádání zábavných odpoledních programů. Pořádáme pro ně Den dětí a rozloučení se školním rokem. Se žáky druhého stupně základní školy jsou pořádána sportovní utkání ve volejbale, vybíjené, florbalu. Pořádají se ve sportovním areálu Dětského doma i v tělocvičně základní školy.

Při společných akcích mají chlapci možnost nahlédnout do náročné práce pedagogů v základní škole.


« Předchozí 1 2 Další »

< <     2/2023     > >
NePoÚtStČtSo
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28