Sport

Zapojením dětí do sportu je významným integračním prvkem.  Jsme přesvědčeni, že přímý kontakt dětí s  dětmi mimo naše zařízení na sportovním kolbišti posílí jejich sebevědomí, vytváří jim rovné podmínky, pomáhá jim v komunikaci s okolím a navazování kamarádských vztahů, naučí je toleranci, úctě a respektu, naučí je systematické práci, děti si uvědomí, že nic není zadarmo a usnadní jim orientaci v běžném denním životě.

Dnešní mládež žije nesmírně pasivně, zoufale jim schází pohyb. Aktivní sport je jen velmi málo přitahuje, téměř vše hrají na počítači a těch lákadel, která je odvádějí od aktivního způsobu života, od sportování, je hrozně moc.

Co ale dělat s dětmi, které tradiční sportovní disciplíny nebaví? S tímto fenoménem doby se v naší instituci dokonale vypořádal učitel tělocviku a trenér v jedné osobě. Postupně přenesl na žáky filosofii, že ve sportu nejde pouze a jen o sportovní výsledky, ale je v něm možno nalézt i zábavu, či navázat nejedno přátelství a přivedl žáky ke královně sportů, atletice.

Je to krásný, ale náročný sport a je sportem individuálním, v němž je výkonnost závodníka a správná technika rozhodující. Tréninky jsou zaměřeny na rozvoj obratnosti, síly, vytrvalosti a rychlosti, v souladu s výukou základních atletických disciplín. 

Pravidelná příprava a systematické vedení trenérem přináší své ovoce. Naši sportovci se pravidelně účastní sportovních soutěží havířovských škol, oblastních a krajských přeborů, probojovali se na mistrovství republiky. Ve skoku do výšky, ve skoku o tyči a ve víceboji obsazují na atletických mítincích přední místa a domů vozí cenné kovy.  Královna sportů, atletika, má v našem Dětském domově se školou dlouholetou tradici a je mezi našimi žáky velmi oblíbená. Bez nadsázky lze říci, že se již jedná o výkonnostní sport, který v našich podmínkách významným způsobem podporuje integraci dětí.


« Předchozí 1 2 3 Další »

11.10.2021 Hra barev na Javorovém

Pondělní odpoledne jsme se rozhodli strávit výšlapem na náš nejoblíběnější kopec. Počasí bylo luxusní, letošní podzim je opravdu skvostný. 
více informací

28.9.2021 Čisté Beskydy - Poděkuj horám

Státní svátek jsme oslavili prací. Zúčastnili jsme se akce Čisté Beskydy - poděkuj horám, v rámci které jsme si vyšlápli z Gutů na Javorový. Nebyl to však obyčejný výšlap. Cestou jsme sbírali odpadky. Během pětikilometrového úseku jsme posbírali jeden pytel plastů a jeden dalšího odpadu. Je šílené, jak se někteří lidé dokáží na horách chovat. My k nim určitě nepatříme!


 
 
více informací

12.9.2021 S vozíčkáři na Lysou horu

Dobrá věc se podařila! Netradičně v neděli jsme se vydali na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd. Přihlásili jsme se totiž na akci S vožíčkáři na Lysou horu. Naším úkolem bylo na Lysou vyvézt pána, který nemá tolik štěstí jako my, a který by se třeba na tento krásný kopec nikdy nedostal. Bylo to veliká makačka, ono se to sice nezdá, ale vyvézt a svézt hedikepovaného člověka není žádná legrace. Vše jsme ovšem nakonec zvládli a užili si zasloužených odměn.

 
více informací

4.9.2021 Procházka na Kamenitý

První sobota v novém školním roce se nesla ve znamení výšlapu na Kamenitý z Dolní Lomné. Tato naše oblíbená krátká procházka nám přišla k duhu a náramně jsme si ji užili.
 
více informací

25.8.2021 Lysá Hora

Poslední prázdninová středa patřila výšlapu na Lysou Horu. Všichni jsme se řádně zapotili, ale vše bravurně zvládli, a to v rekordním čase. Kloubouk dolů před chlapci. 


 
více informací

12.8.2021 Pohoda na Olešné

Olešná je naším dalším oblíbeným místem. Kluci se zde vždy parádně protáhnou a při hezkém počasí se krásně zchladí v místní přehradě. 


 
více informací

24.7.2021 Návštěva koupaliště v Českém Těšíně

Dnešní horký letní den jsme se rozhodli strávit u vody. Volba padla na koupaliště v Českém Těšíně. Našem oblíbeném. Kluci se zde vždy náramně vyřádí... Skluzavka a skokanské můstky jsou pro to ideální. 


 
více informací

6.7.2021 Letní pohoda

Dnešní druhý sváteční den jsme pojali sportovněji. Vyšlápli jsme si na Javorový a následně jsme se jeli zchladit na třinecké koupaliště. V úmorném vedru to bylo třeba. Další krásný prázdninový den. 

 
více informací

5.7.2021 Bobovka v Mostech + překvapení

V dnešní sváteční odpoledne jsme se vydali do Mostů u Jablunkova navštívit tamní zábavní centrum a bobovou dráhu. Veliké množství návštěvníků nás nemohlo od této adrenalinové kratochvíle odradit a chlapci si velmi trpělivě počkali na svůj bob, na kterém se následně vydali vstříc bezmála kilometrovému sjezdu. Prostě paráda. 

Bobovka však nebyla jediným úžasným počinem dnešního dne. Cestou zpět jsem se zastavili v Českém Těšíně v místní vyhlášené a legendární Pizzerii da Capo, kde nám kuchaři a krásná servírka připravili vynikající pizzy a opojné limonády. Mockrát tímto personálu děkujeme a vzkazujeme, že i my jim určitě nějaké překvapení připravíme.
  
 
více informací

26.6.2021 Dopolední odskok na Prašivou

Zatímco jedna skupina na hory vyrazila autobusem a vlakem, my jsme do Vyšních Lhot jeli autem. Krátká dopolední vycházka na blízkou Prašivou přišla všem náraně vhod. Cestou jsme hráli nejrůznější hry, občerstvili jsme se ve studánce a dováděli jsme v potůčku. Na chatě jsme se vydatně občerstvili a spokojení a nabití energií jsme se zkutáleli zpět k autu. 

 
více informací

26.6.2021 Vzhůru na Filipku

Dnes bylo ideální počasí k tradičnímu sobotnímu výšlapu na kopec. Tentokráte jsme si vybrali naši oblíbenou Filipku. Pohodová jednoduchá trasa z Hrádku do Návsí se nadmíru vyvedla. Začínáme být na kopcích závislí, co víc si přát. 

 
více informací

16.6.2021 Podvečerní výšlap na Pustevny

S blížícím se koncem letošního výjimečného školního roku, jsme začali čím dál víc vyrážet mimo náš domov. Jako bychom si chtěli vynahradit ty nekonečné měsíce, během kterých jsme nemohli nikam. Počasí stojí při nás a tak by byla velká škoda se nevydat do přírody. Dnes jsme si zvolili Pustevny. V tuto denní dobu již zde nebývají davy turistů, což s potvrdilo. Měli jsme se fantasticky.


 
více informací

12.6.2021 Výšlap na Gírovou

Sobota = hory! Dnes jsme se vydali na Gírovou. Mírně jsme zabloudili, ale to nám vůbec nevadí. Nádherných 23 kilometrů, zakončených koupačkou v řece Líska u Jablunkova. Překrásný den.
 
více informací

5.6.2021 Z Mostů do Lomné

Krátký výšlap na Skalku jsme začali v Mostech u Jablunkova. Na Skalku jsou to čtyři kilometry, na chatě jsme se vydatně osvěžili a pokračovali dále na Severku a následně sestoupili do Dolní Lomné. Zde jsme se osvěžili v řece a chlapci dostali odměnu v podobě nanuků. Soutěžili jsme totiž v poznávání stromů a okolních kopců. Výlet se nesl v pohodovém a přátelském duchu. Cestou jsme hráli různé slovní hry a také jednu hru „schovávací“. Zážitkem pro chlapce byla jistě i jízda vlakem a autobusem.

Žádný z chlapců cestou „neremcal“, nestěžoval si a neskučel, že ho bolí to, či ono. Všichni přesně dodržovali pokyny a byli disciplinovaní, i proto se nám výlet náramně povedl. Chlapci si proto zasloužili závěrečnou zmrzlinu. 
 
 
více informací

31.5.2021 Prověrky

Tradiční měření sil v klasických disciplínách proběhlo i letos a i letos byla k vidění spousta parádních výkonů.


 
více informací

8.5.2021 Výlet na Trojmezí

 Dnešní sváteční den jsme se vydali do nejvýchodnějšího koutu naší země. Do Návsí jsme dorazili vlakem a následně autobusem do Bukovce. Následně již pěšky na Trojmezí, což je místo, kde se stýkají hranice tří států. Krasný výlet.


 
více informací

1.5.2021 Sváteční Javorový z Řeky

 Dnešní sobotní ráno nás přivítalo mlhou a celkově nevlídným počasím. Ovšem hory volají a nás pár kapek přece nemůže zastavit, obzvlášť v dnešní sváteční den. Tentokrát jsme na Javorový zvolili trasu z Řeky přes Gutské sedlo. Chlapci potěšili svou aktivitou, obzvlášť při sestupu, když iniciativně odklízeli popadané stromy a větve z turistické stezky. 
více informací

26.2.2021 Hrádecký okruh

Poslední pracovní den jarních prázdnin jsme vyrazli do Bystřice nad Olší do místní části Paseky. Odtud jsme šli k chatěl Hrádek, kolem Aleje dobra na Filipku a přes Loučku zpět k parkovišti na Pasekách. Nadherný devítikilometrový okruh v překrásném jarním počasí, co více si přát...


 
více informací

25.2.2021 Předjarní Slavíč

 Jaro v poslední době čím dál intenzivněji hlásí svůj příchod. Nejinak tomu bylo i dnes. Překrásné počasí a hřejivé paprsky sluníčka nám nádherný výšlap perfketně ulehčily. Místy velmi kluzká procházka se vyvedla do nejmenších detailů.


 
více informací

30.1.2021 Zimní Javorový

Sobota = výšlap na hory. Tradice a jistota. Dnešní volba padla na Javorový. Naposled jsme zde byli na podzim, takže zimní romantika musí být též. Jako vždy se nám vše vyvedlo, i přes mrazivý vítr na vrcholu.


 
více informací

< <     3/2023     > >
NePoÚtStČtSo
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31